Twój koszyk: 0 produkty - 0 zł | Szukaj

FAQ
O nas
O Shou Sugi Ban
Kontakt
Elewacje Shou Sugi Ban
Wewnętrzne zastosowania Shou Sugi Ban
Technologie


Drewno poddaje się delikatnemu szczotkowaniu i pokrywa specjalnymi środkami dla podkreślenia słojów i usunięcia wewnętrznych naprężeń. Po wykonaniu tych procesów zostaje zachowany naturalny kolor drewna. Następnie nakładany jest olej, który chroni powierzchnię drewna przed wilgocią, zadrapaniami i kurzem, a materiał pozostaje przyjazny i bezpieczny dla środowiska. Zastosowanie jako deska elewacyjna, elewacje drewniane, deska obiciowa, ciemna elewacja drewniana, opalane deski.

Drewno lekko 'dotknięte' ogniem. Przez kilka sekund zostają wypalone miękkie warstwy drewna, podczas gdy twarde pozostają nienaruszone. W tym procesie nie stosujemy szczotkowania, powierzchnia pozostaje gładka, a z użyciem miękkiej szczotki usuwane są jedynie osady węglowe. Dzięki temu procesowi uwidoczniony zostaje kontrast struktury drewna - to co wydaje się być homogeniczne, jednorodne nie jest takie naprawdę!  Po procesie obróbki stosuje się naturalny olej.  Na powierzchni nie powstaje gęsta powłoka charakterystyczna dla innych substancji ochronnych. Olej wnika bezpośrednio w strukturę drewna nadając mu unikalne właściwości.


Dzięki tej obróbce drewno uzyskuje bardzo charakterystyczny, brutalny, nieco postarzały wygląd - jest głęboko wypalone. Kolejny etap to dokładne oczyszczenie powierzchni. Następnie drewno zostaje wyszczotkowane i każde włókno staje się widoczne i wyczuwalne w dotyku. W kolejnym etapie powstała struktura zostaje pokryta wg. zamówienia kolorowym lub bezbarwnym olejem. Powierzchnia drewna wygląda na wielowarstwową i pod cienką warstwą kolorowego oleju widać naturalne włókna i wypaloną powierzchnię. Efekt jest wyjątkowy!


Imperfectly Barn to złożona metoda obróbki składająca się z wypalania i głębokiego frezowania. Podczas tej obróbki powierzchnia drewna nabiera misternego wyglądu i przypomina pozaziemski krajobraz z różnymi poziomami na całej powierzchni. Po głębokim frezowaniu powierzchnia jest wpalana, co dodatkowo podkreśla wzór drewna. Drewno zostaje zabezpieczone ekologicznymi związkami i bardzo mocno podkreśla indywidualną tożsamość Twojego domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.Zastosowanie jako deska elewacyjna, elewacje drewniane, deska obiciowa, ciemna elewacja drewniana, opalane deski.


Sprawiamy, że drewno płonie i znajduje się na granicy życia i śmierci - ogień pozostawia na powierzchni unikalne zwęglone wzory. Po obróbce olejami i żywicami ekstremalnie spalone drewno można wykorzystać na zewnątrz i wewnątrz. W zależności od wyobraźni powierzchnia może być błyszcząca lub matowa, w zależności od gatunku drewna bardziej ziarnista lub mniej. W każdym razie ta metoda jest dla ludzi kreatywnych i nie bojących się eksperymentować.Zastosowanie jako deska elewacyjna, elewacje drewniane, deska obiciowa, ciemna elewacja drewniana, opalane deski.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Poznaj nasze nowości oraz unikalne oferty szybciej niż inni!

Strefa klienta
Kontakt
O Imperfectly
O nas


Kontakt
Zadzwoń do nas:
+48 880 090 352
Od 9:00 do 18:00
Poniedziałek-Piątek

Napisz do nas:
biuro@imperfectly.pl