Domy modułowe

Zrównoważony rozwój, ekologia i efektywność energetyczna

Wyruszamy w podróż, która jak mamy nadzieję pozwoli poradzić sobie z globalnym kryzysem mieszkaniowym i zrównoważonym rozwojem – nasze domy modułowe oferują prostotę i swobodę, jednocześnie pozwalają oszczędzać energię i przestrzeń.

Ponieważ kraje na całym świecie borykają się z kryzysem mieszkaniowym, z poważnym niedoborem domów dla powiększającej się populacji. Wiele osób żyje w złych warunkach mieszkaniowych lub boryka się z bezdomnością.
19c domy modułowe z Bielska-Białej przyciąga uwagę dzięki stworzeniu nowatorskiej koncepcji domu.
Firma tworzy modułowe rozwiązania deweloperskie i mieszkaniowe. Domy budowane w zakładzie produkcyjnym i gotowe transportowane na miejsce montażu.
Domy mogą być ustawione w ciągu jednego dnia, mogą być przenoszone w zależności od potrzeb użytkownika.
Ideą firmy 19c jest zaprzestanie marnowania energii, stworzenie innowacyjnego, niedrogiego rozwiązania mieszkaniowego, które zaspokoi potrzebę zapewnienia większej liczby mieszkań przy jednoczesnym poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.
Zainteresowanie domami modułowymi gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat, pokazując ich uniwersalność. Kierownictwo firmy było nieco poruszone zainteresowaniem, jakie wzbudzała koncepcja, niezależnie od lokalizacji. Stworzyliśmy coś, co wyraźnie przemawia do ludzi.

Współczesna dynamiczna przestrzeń

Jesteśmy firmą projektowo-inżynieryjną – aby odnieść sukces, nasze domy muszą być dobrze wykonane, oszczędne i dobrze zaprojektowane, zdigitalizowane w swoim projekcie i metodach produkcji.
Nasz dom modułowy ma na celu minimalizację potrzebnej przestrzeni.
To wolnostojący, kompaktowy dom przeznaczony do ustawienia i w razie potrzeby demontażu w wielu różnych lokalizacjach i szerokich funkcjach, który można łatwo wielokrotnie przekształcać, odpowiadając na zmieniające się potrzeby dzisiejszych społeczności: od hotelu po biuro, od kawiarni po salon kosmetyczny, salon wystawowy czy akademik.
Naszą zasadą projektowania jest usunięcie wszystkiego, co zbędne, przy jednoczesnym utrzymaniu wyposażenia domu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Podstawą tego jest to, że nasz dom modułowy oczyszczony jest z elementów stylistycznych – brak ozdób i motywów to jeden z aspektów, który sprawia, że ​​nasz dom modułowy 19c jest tak uniwersalny.

Sztandarowym produktem firmy jest 26 m2 19c Loft, dom, w którym znajdują się wszystkie niezbędne do życia przedmioty, a jednocześnie umożliwia ustawienie na dachu dwóch własnych jednostek. Zaledwie 30 m2 gruntu na jednostkę oznacza, że ​​19c można umieścić w niemal każdej dostępnej przestrzeni. Domy modułowe można łączyć i układać w stosy, aby tworzyć większe obszary, mini wioski i całe społeczności związane ze stylem życia lub coworkingiem. Wykonane z ekologicznego drewna domy mają doskonałe parametry izolacyjne przy minimalnych kosztach eksploatacji.
Podstawowym przesłaniem firmy jest zrównoważony rozwój i minimalny ślad CO2. Mieszkając na mniejszej powierzchni i mniej konsumując , ślad, jaki pozostawiamy na środowisku, jest również znacznie mniejszy.
Tą postawę z pasją podziela cały zespół 19c – grupa bardzo zróżnicowana pod względem umiejętności, zawodów i narodowości.

Domy modułowe

Zrównoważona przestrzeń

Domy na rynki europejskie są produkowane w Polsce i wysyłane kompletne do miejsc docelowych.
Dużym wyzwaniem dla 19c są bardzo różne przepisy regulujące zasady mieszkalnictwa w różnych krajach. W Europie nie ma uniwersalnego prawa budowlanego, również podejście do nowatorskich koncepcji architektury miejskiej w różnych krajach znacznie się różni.
Jedną z zasad, na których powstała nasza firma, było zrozumienie, że obecne planowanie urbanistyczne jest przestarzałe. Po prostu ludzie nie żyją już tak, jak kiedyś miasta były projektowane i rozwijane i potrzebne są nowe rozwiązania pasujące do obecnego stylu życia. Jesteśmy pasjonatami tego, co robimy i wierzymy, że sprawiamy, że świat jest bardziej przyjazny i przyjemny.
Warto podkreślić, że ​​chociaż zrównoważony rozwój jest podstawą naszej działalności, równie ważna jest przystępność cenowa. 19c przy współpracy ze swoimi partnerami nieustannie bada i inwestuje w nowe, zrównoważone rozwiązania, utrzymując jednocześnie rozsądną cenę. Na przykład, dzięki Spacedrip, oferujemy zamknięty system oczyszczania wody, który umożliwia budowę domów 19c na obszarach o ograniczonej lub nieistniejącej infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej.

Zastanawiając się nad przyszłością, wierzymy, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat branża budowlana się zmieni. Wszyscy musimy współpracować, aby miasta i społeczności były bezpieczne i zrównoważone oraz aby rozpocząć budowę domów i miast w sposób odpowiedzialny za środowisko. Tym, czego potrzebujemy bardziej, są społeczności integracyjne, które wspierają delikatne ekosystemy. Potrzebujemy społeczności zbudowanych tak, aby spełniały potrzeby kobiet, dzieci, osób starszych i zapewniały wszystkim bezpieczny dom, abyśmy mogli uczyć się i rozwijać jako społeczeństwo.
Wierzymy, że 19c jest elementem budulcowym tego procesu.