Płyty HPL

do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych

Płyty fasadowe HPL

Nadaj swojemu budynkowi charakterystyczny wygląd dzięki trwałym,  panelom HPL. Dodaj odrobinę odważnych lub neonowych kolorów, rozkoszuj się wyglądem naturalnego kamienia, słojów drewna lub ciepłych odcieni ziemi albo dodaj głębi miejskich metalicznych czy abstrakcyjnych – panele z laminatu wysokociśnieniowego (HLP) dzięki charakterystycznym kolorom, fakturom i głębi nadadzą Twojej elewacji wentylowanej  estetyczny wygląd .

Uniwersalne, wysokiej jakości panele elewacyjne HPL umożliwiają stworzenie trwałej i wyjątkowo estetycznej elewacji.

Właściwości paneli elewacyjnych HPL:

 • Odporny na warunki atmosferyczne zgodnie z EN ISO 4892-2
 • Łatwy w montażu
 • Odporny na światło wg. zgodnie z EN ISO 4892-3
 • Podwójnie hartowany
 • Odporny na zarysowania
 • Odporny na rozpuszczalniki
 • Odporny na grad
 • Odporny na uderzenia EN ISO 178
 • Łatwe w czyszczeniu
 • Odporny na mróz i ciepło
 • Odporny na zmiany temperatur -80 °C do 80 °C
Panele elewacyjna HPL

Panele elewacyjna HPL dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i teksturach. Panele elewacji wentylowanej HPL są ognioodporne i odporne na promieniowanie UV.

Panele elewacyjne z wysokociśnieniowego laminatu (HPL) wykonane są z przetworzonych trocin pochodzących z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony.
Włókna drzewne formowane są w warstwy, które następnie poddawane impregnowaniu żywicami syntetycznymi. Laminowanie przebiega pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Podwójnie utwardzane żywice akrylowe PUR zapewniają niezwykle skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, co jest szczególnie ważne w przypadku trwałych okładzin.

Więcej o panelach elewacyjnych HPL

Co jest ważniejsze w życiu? Wygląd zewnętrzny czy właściwości praktyczne? Każdy, kto poszukiwał materiału na zewnętrzną elewację lub taras bez wątpienia zna odpowiedź. Jeśli chodzi o wybór najlepszych materiałów elewacyjnych obie są równie ważne. Szczególnie w przypadku zewnętrznych okładzin elewacyjnych oraz zastosowań balkonowych. Wysoka jakość to warunek wstępny. Elewacja zewnętrzna budynku musi spełniać ekstremalne wymagania. W końcu mowa o ochronie budynku i jego żywotności. Równie ważny jest wygląd zewnętrzny. To wyraz indywidualności. Styl życia. Bardzo osobista sprawa każdego inwestora. Dlatego projekt elewacji wentylowanej jest tak samo ważny, jak jej nieodłączne cechy.

Panel elewacyjny HPL to bardzo wytrzymały materiał do zabudowy ścian zewnętrznych, który jest stale rozwijany, aby zapewnić odczucia wizualne i trwałość. Panele elewacyjne znajdują coraz więcej zastosowań w ślad za tym idzie również powiększająca się gama dekorów, nowych wymiarów i różnorodnych wzorów. Obecnie możesz wybrać swój własny, „indywidualny” wzór, dzięki temu Twoja elewacja może być bardzo indywidualna. Kolekcja zewnętrznych okładzin ściennych Imperfectly pozostaje wierna swoim nadrzędnym wartościom i niezależnie od użytego wzoru, zawsze oznacza wysoką ochronę i bezkompromisową wytrzymałość.

Panele elewacyjne HPL