Kolorowe aspekty

Niepowtarzalne wzory dostępne przy zastosowaniu malowania, drukowania i metali nieżelaznych

Kolorystyka architektonicznej siatki stalowej

Nawet w swoim czystym, szlachetnym wyglądzie ze stali nierdzewnej nasza siatka architektoniczna przyciąga wzrok. Oferujemy jednak również różne możliwości stworzenia indywidualnej, nawet nietypowej kolorystyki. Niezależnie od tego, czy jest to logo lub motyw graficzny, czy to teatr, dom towarowy czy siedziba firmy – Twój budynek może uzyskać niepowtarzalny charakter za pomocą specjalnej i wyszukanej kolorystyki.

Za pomocą różnych procesów możliwe jest wyświetlanie dużych kolorowych obszarów i przejść tonalnych, a także złożonych motywów bezpośrednio na powierzchni siatki drucianej. Rezultat jest imponujący: dzięki wzajemnemu oddziaływaniu sztuki i światła dziennego, przezroczystości, blasku i kolorystyki, możesz prezentować swoje elewacje, sufity i ściany z siatki drucianej w coraz to nowych, stylowych aspektach.

Dodaj trochę koloru:

Kolorowa siarka stalowa elewacyjna

Kolorowa siatka druciana ze stali nierdzewnej – w całości malowana. | ©Johnston Photography

Siatkowe elementy pomalowane na kolor na całej powierzchni

Połącz trwałość siatki ze stali nierdzewnej z optyczną różnorodnością wielu dostępnych niuansów kolorystycznych: Do malowania na całej powierzchni, oprócz palety kolorów RAL , dostępnych jest wiele odcieni z efektem metalicznym . Malowane elementy z siatki drucianej są odporne na promieniowanie UV i nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Częściowo malowana siatka druciana ze stali nierdzewnej.

Częściowo malowana siatka druciana ze stali nierdzewnej.

Częściowe malowanie elementów siatki drucianej

Użyj częściowego malowania, aby nanieść wzory, logo lub napisy na okładzinę z siatki drucianej. Nawet duże grafiki mogą być np. wyświetlane na elewacjach. Malowana siatka druciana jest odporna na promieniowanie UV i nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Ważna uwaga: w tym procesie nie można malować przejść tonalnych, natomiast nadaje się do tego druk cyfrowy.

Fasada z siatki drucianej ze stali nierdzewnej z nadrukiem cyfrowym.

Fasada z siatki drucianej ze stali nierdzewnej z nadrukiem cyfrowym.

Druk cyfrowy

Czy chcesz wyświetlać złożoną grafikę z drobnymi przejściami kolorystycznymi lub fotografie na drucianej siatce architektonicznej? Druk cyfrowy to umożliwia. Ważną kwestią w tym zakresie jest to, że: Widoczność grafiki zależy zarówno od rodzaju użytej siatki, jak i odległości oglądania.

Siatka druciana ze stali nierdzewnej ozdobiona nadrukiem cyfrowym jest odporna na promieniowanie UV i nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Siatka druciana ze stali nierdzewnej malowana na brąz. | © Bruno Klomfar

Siatka druciana ze stali nierdzewnej malowana na brąz. | © Bruno Klomfar

Farby metaliczne

Połącz solidne właściwości stali nierdzewnej ze szlachetnym wyglądem metali nieżelaznych. Oferujemy pełną gamę kolorów z efektem metalicznym, takich jak złoto lub brąz, do malowania specjalnymi kolorami metali.

Wszystkie powłoki kolorowe są odporne na promieniowanie UV i mogą być stosowane zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Zalety w porównaniu z metalami nieżelaznymi :

  • bez matowienia
  • brak przebarwień
  • brak niepokojącej patyny
Siatka druciana wykonana z metali nieżelaznych.

Siatka druciana wykonana z metali nieżelaznych.

Siatka druciana wykonana z metali nieżelaznych

Można również uzyskać siatkę drucianą wykonaną z metali nieżelaznych, takich jak miedź, brąz cynowy lub mosiądz , inną niż siatka druciana ze stali nierdzewnej, zgodnie z wymaganiami, w zależności od sytuacji instalacji i wymaganych właściwości materiału.

Uwaga: Powierzchnia metali nieżelaznych utlenia się w warunkach atmosferycznych, więc uzyskanie jednolitego wyglądu jest praktycznie niemożliwe. Istnieją również ustalone ograniczenia dotyczące stosowania tych materiałów ze względu na wytrzymałość użytego materiału, w zależności od sytuacji montażowej.

Nasza wskazówka: Alternatywą jest zastosowanie farb metalicznych, które mają wyraźne zalety: brak matowienia, brak przebarwień i uciążliwej patyny.

Czy masz jakieś pytania?

Chętnie Ci pomożemy:
Doradztwo techniczne

TWÓJ ZESPÓŁ EKSPERTÓW DS.
WSPARCIA I SPRZEDAŻY

Telefon: +48 880 090 352
Mail: architektura@imperfectly.pl

IMPERFECTLY
ODDZIAŁ SIATKI ELEWACYJNE
Siatka architektoniczna
Saneczkowa 19 c
43-300 Bielsko-Biała