Siatka elewacyjna

Pewny stylistycznie design spotyka się z praktycznym zastosowaniem.

Okładziny elewacyjne z siatki architektonicznej .

Dzięki metalowej siatce jako okładzinie elewacji wentylowanej można nadać architekturze elewacji zewnętrznych szczególny charakter. Jako półprzezroczysta okładzina o doskonałych właściwościach technicznych, architektoniczna siatka ze stali nierdzewnej łączy w sobie wzornictwo z wysokim stopniem praktycznego zastosowania. Fasady z siatki drucianej to lśniąca powłoka budynku z własnym słownictwem projektowym, a także szlachetną ochroną przeciwsłoneczną.

zalety siatki elewacyjnej

Zalety elewacji z siatki drucianej

Konstrukcja mocowania siatki elewacyjnej

Konstrukcje z siatki elewacyjnej

oświetlenie fasad z siatki drucianej

Oświetlenie fasad z siatki architektonicznej

Zalety fasad z siatki architektonicznej w skrócie:

Okładzina z malowanymi elementami z siatki drucianej

Siatka architektoniczna oferuje niezliczone możliwości unikalnej, funkcjonalnej okładziny elewacji wentylowanej wykonanej z metalu. Dzięki różnym rodzajom siatek, rozwiązaniom montażowym dostosowanym do projektu oraz możliwości malowania siatki drucianej ze stali nierdzewnej na kolory, obrazy i logo, kreatywne projektowanie fasad z metalowej siatki drucianej jest praktycznie nieograniczone.

Opcje projektowania przy użyciu kolorów

siatka elewacyjna wentylacja

Przezroczystość elewacji z metalowej siatki drucianej umożliwia naturalną wentylację i oświetlenie. Zwykle można zrezygnować z kosztownych systemów wentylacyjnych: to nie tylko obniża koszty energii, ale także pozytywnie wpływa na ochronę środowiska. Dostosowujemy otwartą powierzchnię metalowej siatki drucianej w taki sposób, aby spełnić specyficzne dla projektu wymagania dotyczące napowietrzania i wentylacji.

Okładzina elewacyjna z siatką chroniącą przed słońcem

Dzięki precyzyjnie wyważonej otwartej powierzchni metalowa siatka filtruje światło słoneczne, przyczyniając się w ten sposób do przyjemnego chłodnego, ale jednocześnie jasnego klimatu w pomieszczeniu. Szczególnie latem struktura siatki drucianej pozwala uzyskać przy dużym kącie padania promieni słonecznych efektowny efekt zacienienia i znacznie ogranicza nagrzewanie się budynku. Jednakże, w zależności od kąta padania światła, przezroczystość siatki drucianej nadal zapewnia pożądaną przezroczystość.

Architektoniczna siatka druciana jako skuteczna ochrona przed słońcem

Zabezpieczenie przed upadkiem z siatki ze stali nierdzewnej

Architektoniczna siatka druciana służy również jako system ochrony przed upadkiem, na przykład na parkingach lub jako okładzina zewnętrznych wież schodowych i pergoli. W takich przypadkach szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju siatki oraz odpowiedniego rozwiązania mocowania. Porozmawiaj z nami o swojej aplikacji i pozwól sobie doradzić.

Zabezpieczenie przed upadkiem z architektonicznej siatki drucianej

Wielkopowierzchniowa okładzina elewacyjna wykonana z siatki drucianej

Siatkę architektoniczną można napinać na całej wysokości elewacji. Dzięki temu podkonstrukcja może być znacznie mniej rozbudowana w porównaniu z okładzinami elewacyjnymi z rozwiązaniami ramowymi: w celu przejęcia znacznych obciążeń powstających w wyniku naprężeń wstępnych, wiatru i lodu wystarczy tylko podkonstrukcja nośna dla górnych i dolnych punktów mocowania. Mocowanie pośrednie wymagane w obszarze stropów podłogowych można zaprojektować dla znacznie mniejszych obciążeń (poziomych). Zmniejszasz maksymalne obciążenia działające na konstrukcję nośną oraz możliwe odkształcenia siatki drucianej.

Montaż elementów elewacji z siatki drucianej

Metalową siatkę elewacyjną dostarczamy gotową do montażu wraz ze wszystkimi elementami mocującymi i instrukcją montażu. Po zamontowaniu okładziny elewacyjne wykonane z siatki drucianej ze stali nierdzewnej wymagają bardzo niewielkiej lub żadnej konserwacji.

Systemy mocowania fasad z siatki drucianej

Okładzina wykonana z siatki drucianej ze stali nierdzewnej

Okładziny elewacyjne wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością. Odporny na korozję materiał roboczy oraz solidne elementy mocujące są praktycznie bezobsługowe.

Siatka druciana ze stali nierdzewnej zwiększa trwałość elewacji.

Stal nierdzewna, dzięki wysokiemu współczynnikowi recyklingu, po zużyciu nadaje się w całości do recyklingu. Używając metalowej siatki drucianej, nie tylko nadasz swojej elewacji indywidualny wygląd, ale także zwiększysz zrównoważony rozwój swojego budynku.

NOWY PROJEKT BUDOWLANY CZY REMONT?

Istniejące budynki również można zmodernizować za pomocą okładzin elewacyjnych z metalowej siatki.

Przebudowa budynku

Stare i nowe w kreatywnym kontraście

Ulepsz optycznie swoje projekty renowacyjne za pomocą aluminiowych paneli elewacyjnych. Siatka architektoniczna idealnie nadaje się do przebudowy, rozbudowy lub modernizacji istniejących budynków. Jako nowoczesny element konstrukcyjny, okładzina elewacyjna wykonana z siatki drucianej łączy w sobie stare i nowe – niezależnie od tego, czy jest frontem fasady, czy też stanowi dekoracyjną formę ochrony.

Zalety elewacji z metalowej siatki drucianej przy renowacji i modernizacji

Optyczna modernizacja istniejących elewacji za pomocą metalowej siatki drucianej

Optyczna modernizacja istniejących elewacji za pomocą metalowej siatki drucianej

Modernizacja optyczna istniejących elewacji

Istniejący budynek z elewacją wentylowaną z drucianej siatki nadaje mu nowy, nowoczesny wygląd przy użyciu stosunkowo prostych środków.

Oryginalna fasada pozostaje nienaruszona.

Jednolite pokrycie dla nowych i starych budynków z okładziną z siatki drucianej ze stali nierdzewnej.

Jednolite pokrycie dla nowych i starych budynków z okładziną z siatki drucianej ze stali nierdzewnej.

Jednolita powłoka dla nowych i starych budynków

Podczas przebudowy, rozbudowy lub powiększenia istniejącego budynku zawsze pojawia się pytanie: jak harmonijnie połączyć nowe prace budowlane ze starą konstrukcją?

Odpowiedź: Dodatkowa elewacja z siatki drucianej łączy w nowoczesny sposób nowy budynek ze starą konstrukcją i nadaje im wyjątkowy wygląd optyczny dzięki swojej półprzezroczystości.

Pokrycie i zabezpieczenie istniejących budynków siatką drucianą

Pokrycie i zabezpieczenie istniejących budynków siatką drucianą

Pokrycie i ochrona

Można skutecznie zabezpieczyć stary budynek, który warto zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, stosując osłonę z siatki drucianej, nie zasłaniając widoku elewacji.

Efekt ochronny można optymalnie dopasować do odpowiednich czynników wpływających poprzez wybór rodzaju oczek z odpowiednim rozwarciem oczek i przezroczystością.

ILUMINACJA ELEWACJI Z SIATKI DRUCIANEJ

Przezroczysta fasada ze stali nierdzewnej za dnia i fascynujący płaszcz światła w nocy.

Oświetlenie elewacji z metalowej siatki drucianej

Siatka elewacyjna ze stali nierdzewnej ma fascynujące właściwości odbicia dzięki zastosowanemu materiałowi i strukturze siatki drucianej. Dzięki oświetleniu siatkę drucianą w dowolnie wybranych kolorach można wykorzystać ten potencjał i zanurzyć okładziny elewacyjne wykonane z siatki drucianej w dynamicznych kolorowych płaszczach światła.

Podświetlane fasady z siatki drucianej wykonane z architektonicznej siatki drucianej to optymalne połączenie przezroczystej fasady ze stali nierdzewnej za dnia i pulsującego płaszcza światła w nocy. W ciągu dnia architektoniczna siatka druciana w bezpośrednim świetle słonecznym wywiera szczególną fascynację: Przezroczyste elewacje z siatki drucianej wydają się częściowo nieprzezroczyste z powodu odbicia światła i stale zmieniają się optycznie w coś nowego w zależności od położenia słońca.

Iluminacja siatkowa wykorzystuje ten efekt również w nocy i budzi elewację oświetleniem LED. W ten sposób możliwe jest zainstalowanie emiterów LED

pod siatką drucianą ze stali nierdzewnej, częściowo lub całkowicie na całej szerokości elewacji. W ciemności statyczna fasada z siatki drucianej staje się dynamicznym płaszczem światła, który trwale zmienia się w zależności od punktu widzenia i ruchu widza.

Produkcja kolorowych okładzin elewacyjnych za pomocą pulsujących kompozycji kolorystycznych i świetlnychjest indywidualnie programowalny. Od wielopłaszczyznowych kolorów światła w przestrzeni kolorów RGB po dynamiczne białe światło, swoboda twórcza jest nieograniczona. Na przykład można całkowicie zanurzyć elewacje w jednym kolorze lub oświetlić je indywidualnymi efektami świetlnymi.

Różne koncepcje projektowe i lokalne uwarunkowania wymagają indywidualnych rozwiązań . Chętnie omówimy z Państwem różne opcje dotyczące barwy światła (RGB, tylko biała itp.), kątów oświetlenia (synchroniczne, asynchroniczne) oraz położenia oświetlenia.

Czy masz jakieś pytania?

Chętnie Ci pomożemy:
Doradztwo techniczne

TWÓJ ZESPÓŁ EKSPERTÓW DS.
WSPARCIA I SPRZEDAŻY

Telefon: +48 880 090 352
Mail: architektura@imperfectly.pl

IMPERFECTLY
ODDZIAŁ SIATKI ELEWACYJNE
Siatka architektoniczna
Saneczkowa 19 c
43-300 Bielsko-Biała