Jeśli chodzi o pokrycia dachowe, okładzina z drewna, którą pozyskujemy w zrównoważony sposób, jest prawdopodobnie jedną z niewielu opcji dachowych przyjaznych dla środowiska. Okładzina drewniana pozycjonowana jest jako ekologiczna alternatywa dla spopularyzowanych w ostatnich latach dachów cynkowych. Naturalne drewno to surowiec odnawialny, nadający się do recyklingu. Proces produkcji takiego pokrycia dachowego jest energooszczędny. Dobrze zabezpieczone sprawuje się dobrze przez cały okres użytkowania, a po zakończeniu cyklu życia produktu można go zutylizować lub poddać recyklingowi w sposób przyjazny la środowiska. Drewno magazynuje węgiel, który odgrywa ważną rolę w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Zalety stosowania drewnianej okładziny dachowej
Okładziny drewniane to uniwersalny, ponadczasowy materiał budowlany, który dobrze sprawdza się w tradycyjnej i współczesnej architekturze.
Okładziny z naturalnego drewna oferują szereg estetycznych, przyjaznych dla środowiska opcji wykończenia.
W większości przypadków dach pokryty drewnem nie musi być wymieniany w całości. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń na dachu z desek drewnianych należy wymienić tylko uszkodzone deski.
Oprócz ciepła i piękna na zewnątrz domu/konstrukcji, okładzina z drewna jest stabilna wymiarowo. Dobrze zabezpieczona doskonale radzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych.
Drewniane pokrycie dachu ulega wietrzeniu, co wiąże się z delikatną zmianą koloru od oryginalnego z dnia montażu
do delikatnych szarości i jasnobrązowych tonów. Zmiana koloru jest estetycznym naturalnym procesem, którym należy się delektować i celebrować.
Wybierając okładzinę drewnianą dla siebie lub swoich klientów, masz gwarancję nowoczesnej, jedynej w swoim rodzaju estetyki, której nie da się odtworzyć.
Każda deska spójnie ze sobą współgra, ale każda z nich ma swoją własną wizualną historię.
Możliwość uzyskania spójnego koloru na wszystkich powierzchniach zewnętrznych, niezależnie od warunków atmosferycznych.
Drewno ma najniższy ślad węglowy ze wszystkich konwencjonalnych materiałów budowlanych. Stworzenie gotowego produktu pochłania mniej energii niż inne materiały produkcyjne, takie jak beton, metal lub plastik.
Dzięki kieszeniom powietrznym w swojej strukturze komórkowej drewno jest naturalnym izolatorem.