TO TRZYMA!

Mocowania do elewacji, ścian i sufitów

Rozwiązania montażowe dla siatki architektonicznej

Aby zintegrować okładzinę z siatki drucianej z projektem budowlanym w sposób nienaganny pod względem technicznym i wizualnym, ważne jest zastosowanie właściwej techniki mocowania. Dzięki doświadczeniu w obróbce siatek ze stali nierdzewnej w sektorze architektonicznym opracowaliśmy znormalizowane mocowania do siatek architektonicznych i jesteśmy pewni: istnieje odpowiednie rozwiązanie mocujące dostępne dla Twojego projektu.

Mocowania siatki architektonicznej do fasad siatkowych
Mocowania do sufitów z siatki drucianej
Rozwiązania ramowe do ścian i sufitów
Specjalne rozwiązania montażowe

Mocowania do fasad z siatki drucianej

Siatkę architektoniczną można rozciągnąć na kilka pięter na elewacjach. Tylko w górnych i dolnych punktach mocowania budynku wymagana jest solidna konstrukcja nośna, która wytrzyma wynikające z tego obciążenia pionowe. W zależności od wielkości poszczególnych elementów siatki, piętro po piętrze mocowane są dodatkowe mocowania pośrednie, które przejmują obciążenia poziome i zmniejszają obciążenia pionowe.

Ważne: Szczegóły mocowania górnego i dolnego połączenia różnią się w zależności od zastosowanego typu siatki: Siatka druciana lub siatka kablowa .

Rozwiązanie mocujące do fasad z siatki drucianej

Mocowanie siatki architektonicznej

Montaż górny
Płaski profil naciągowy wyposażony jest w wkręty z łbem płaskim, które służą do zawieszenia elementu w podkonstrukcji. W tym samym czasie naciąg jest przykładany do górnego punktu mocowania.

Montaż pośredni
Jeżeli rozmiar oczek jest wystarczająco duży, element siatkowy mocuje się za pomocą łączników drutowych. Sięgają one wokół rury leżącej za siatką drucianą od tyłu do architektonicznej siatki drucianej. Ta rura pośrednia jest ledwo widoczna w widoku z przodu.

 

Montaż dolny
Do mocowania dolnego służą płaskie profile napinające, poprzez które wprowadza się naprężenie do siatki drucianej za pomocą śrub z łbem płaskim. Dodatkowe zastosowanie sprężyn dociskowych jest konieczne, aby nadać siatce drucianej niezbędną elastyczność przy odpowiednich obciążeniach na zewnątrz.

Górne mocowanie elewacji z siatki drucianej z profilem napinającym i śrubami widełkowymi
Mocowanie pośrednie elewacji z drucianej siatki architektonicznej
Dolne mocowanie elewacji z architektonicznej siatki drucianej z płaską krawędzią napinającą, śrubami widełkowymi i sprężynami dociskowymi

Rozwiązanie montażowe do fasad z architektonicznej siatki kablowej

System mocowania siatki kablowej

Montaż górny
Element siatki kablowej napinany jest za pomocą śrub oczkowych, które wraz z okrągłym var. Siatka jest napinana na ciągłym profilu podkonstrukcji lub na pojedynczych wspornikach mocujących.

Montaż pośredni
Montaż pośredni odbywa się za pomocą łączników drutowych. Biegną one wokół rury zainstalowanej za siatką kablową i utrzymują ją na miejscu po podłączeniu do grup kabli od tyłu. Ten rodzaj mocowania nie jest widoczny w widoku z przodu.

Montaż dolny
Analogicznie do mocowania górnego, w siatkę kablową wkłada się okrągły pręt. Elementy napinane są za pomocą śrub oczkowych np. na ciągłej podkonstrukcji. Śruby oczkowe zapewniają dokładne naprężenie. Wraz ze sprężynami dociskowymi siatka jest montowana z dokładnym naprężeniem wstępnym.

Górne mocowanie elewacji z siatki drucianej z profilem napinającym i śrubami widełkowymi
Mocowanie pośrednie elewacji z drucianej siatki architektonicznej
Dolne mocowanie elewacji z architektonicznej siatki drucianej z płaską krawędzią napinającą, śrubami widełkowymi i sprężynami dociskowymi

DANE O SIATKACH DOSTĘPNE W FORMATACH BIM

Odwiedź bimobject.com — globalny rynek cyfrowych informacji o produktach z branży budowlanej

Mocowania do sufitów z siatki metalowej

W zależności od wyboru architektonicznej siatki drucianej i wymagań wizualnych oferujemy różne poziome rozwiązania mocowania sufitów z siatki drucianej. W zależności od wymagań siatka architektoniczna  może być montowana na stałe lub z możliwością zmiany.

Nieusuwalny system mocowania do okładzin sufitowych z siatki metalowej

Za pomocą profilu naprężającego i śruby z łbem płaskim każdy poziomy element z siatki drucianej można precyzyjnie zamocować. Dzięki obramowaniu z fałdami naprężającymi poziome elementy siatki drucianej można napinać za pomocą śrub widełkowych w taki sposób, aby zwis był regulowany lub minimalizowany zgodnie z życzeniem.

Nieusuwalny system mocowania z profilem napinającym i śrubą widełkową.

Nieusuwalny system mocowania z profilem napinającym i śrubą widełkową.

Elementy siatki drucianej można precyzyjnie napinać za pomocą profilu napinającego i śruby widełkowej.

Elementy siatki drucianej można precyzyjnie napinać za pomocą profilu napinającego i śruby widełkowej.

Zdejmowane mocowanie sufitowe wykonane z siatki drucianej z ugięciem

System ten pozwala na demontaż każdego elementu drucianego przez jedną osobę np. do prac konserwacyjnych i instalacyjnych. Elementy siatki architektonicznej nie ulegną uszkodzeniu, ponieważ podczas prac konserwacyjnych mogą pozostać w konstrukcji stropu.

Sztywne regulowane mocowanie sufitowe

Jeśli okładzina sufitowa nie ma ugięcia, architektoniczna siatka druciana jest nakładana na ramy wstępnie naprężone. W celu usunięcia rama może być demontowana lub może być zastosowany  mechanizm składania lub przesuwania.

Uwaga: Szczegóły ościeżnicy można ustalić biorąc pod uwagę wybrany rodzaj oczek, rozmiary elementów oraz inne wymagania techniczne i optyczne.

Rozwiązania w zakresie ram z siatki drucianej do sufitów i ścian

Wszędzie tam, gdzie architektoniczna siatka druciana nie może być rozciągnięta na dużym obszarze, często stosuje się elementy ramowe. Oferują dużą elastyczność i, w zależności od projektu, umożliwiają:

  • demontowalność elementów
  • integracja materiałów efektywnych akustycznie
  • integracja elementów siatki drucianej z mechanizmami przesuwnymi

W zależności od wymagań dostosowujemy projekt ram, a także integrację siatki drucianej indywidualnie do Twojego projektu.

Opcje projektowania rozwiązań ramowych:

Specjalne rozwiązania montażowe

Indywidualnie opracowany dla Twojego projektu

Każdy projekt ma swoje indywidualne wyzwania. Dlatego oprócz wymienionych powyżej znormalizowanych rozwiązań mocujących opracowaliśmy również szereg wypróbowanych i przetestowanych rozwiązań specjalnych.

Dowiedz się więcej o naszych indywidualnych rozwiązaniach montażowych