Siatka cięto ciągniona

Daj się zainspirować

Siatka cięto ciągniona

Siatkę cięto-ciągnioną wytwarza się przez podawanie arkuszy lub zwojów do maszyny do rozszerzania, wyposażonej w „nóż” przeznaczony do cięcia w celu uzyskania określonego wzoru siatki. Jest ścinany i rozciągany w jednym procesie, a następnie cięty na arkusze lub nawijany na cewki do transportu.
Siatka cięto-ciągniona jest niezwykle wszechstronna i nadaje się do wielu różnych zastosowań. Można z niej wykonać np. ekrany zabezpieczające, panele wypełniające balustrady, zbrojenie murów czy chodniki.
W architekturze często używany jest jako okładzina elewacji wentylowanej przy budowie mostów, elementach ozdobnych i wystawach artystycznych. Zastosowania przemysłowe obejmują stojaki wystawowe, przeciwsłoneczne osłony okienne, klatki, regały i podłogi z siatki cięto-ciągnionej.
W przemyśle samochodowym jest stosowany jako kratki samochodowe, kratki chłodnicy oraz jako systemy filtracyjne. Tam, gdzie bezpieczeństwo jest ważne, listwy zabezpieczające można zamocować w celu zablokowania pracy, ścianek działowych z kołkami lub belek stropowych, aby uniemożliwić lub ograniczyć wejście. W zastosowaniach ogrodzeniowych jest często używany podczas wznoszenia barier skalujących. Niektóre zastosowania domowe obejmują meble wewnętrzne i zewnętrzne, płytki sufitowe i wiele innych.

Architektoniczna siatka cięto ciągniona
Architektoniczna siatka cięto ciągniona
Architektoniczna siatka cięto ciągniona

Zastosowanie siatki cięto-ciągnionej w architekturze

Każdy z wzorów siatek cięto-ciągnionych może być stosowany jako panele ochronne z efektem przeciwsłonecznym, balustrady , a także jako okładziny elewacyjne , ogrodzenia , sufity podwieszane i meble .
Zgodnie z ich zastosowaniem architektonicznym, siatki cięto-ciągnione gwarantują wizualną przejrzystość i częściowe pokrycie , a także naprzemienność między elementami pełnymi i pustymi , zakrzywionymi i płaskimi . Wszystko to nadaje otoczeniu elegancji i ważnego komfortu dźwiękochłonnego .
Imperfectly może dostarczać panele z siatki cięto-ciągnionej w standardowych lub niestandardowych rozmiarach z różnymi formami konstrukcyjnymi. Służymy również wsparciem przy projektowaniu okładziny elewacyjnej aż po dostawę materiałów.
W poniższym dziale znajdziesz wszystkie informacje na temat siatki cięto-ciągnionej. W rzeczywistości różne rodzaje siatek cięto-ciągnionych są podzielone na grupy na podstawie kształtu i konfiguracji. Ich wzory zapewniają unikalny i kreatywny sposób filtrowania światła , oferując jednocześnie uderzający wygląd dzięki wymiarowości i iluzji optycznej . Ponadto ich doskonała odporność i elastyczność użytkowania sprawiają, że siatka cięto-ciągniona to wiecznie solidny i solidny produkt, który nie boi się upływu czasu. Często stosowany przy produkcji domów modułowych

Siatka cięto-ciągniona przyjazna dla środowiska

Siatkę cięto-ciągnioną można uznać za jeden z najbardziej ekologicznych produktów metalowych elewacji wentylowanych obecnie na rynku. Metalowy zwój jest nacinany i rozciągany jednym ruchem, dzięki czemu w procesie na zimno , w którym energia mechaniczna i ostrza tnące są wykorzystywane bez spawania , nie powstają odpady . Dlatego procesy produkcji siatki cięto-ciągnionej tworzą zero odpadów , surowiec jest rozciągany nawet pięciokrotnie. Oszczędzamy materiał, a jednocześnie zmniejszamy wpływ na środowisko naturalne i emisję dwutlenku węgla . Oznacza to również niższe koszty dla nas i dla Ciebie, jeśli wybierzesz siatkę cięto-ciągnioną do swoich projektów. W rzeczywistości osłona przeciwsłoneczna lub przegroda budynku mogą znacznie obniżyć koszty chłodzenia wnętrza , przy jednoczesnym utrzymaniu korzystnego zysku słonecznego w celu obniżenia kosztów ogrzewania.
Innymi słowy, siatka cięto-ciągniona poprawia jakość życia i czyni je bardziej zrównoważonym , równoważąc relacje między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną. Wreszcie siatka cięto-ciągniona zapewnia kontrolę ogrzewania, chłodzenia i oświetlenia .
Odkryj wszystkie rodzaje siatek cięto-ciągnionych i skontaktuj się z nami, aby uzyskać spersonalizowane porady . Wspólnie znajdziemy odpowiedni produkt do Twojego projektu architektonicznego.

systemy mocowanie siatki cięto ciągnionej

Systemy mocowania

Systemy mocowania zapewniają różnorodne rozwiązania dla podkonstrukcji i ram, dzięki czemu siatka cięto-ciągniona jest gotowa do montażu.

systemy montażu siatki cięto ciągnionej

Systemy montażu

Wybierz spośród różnych rodzajów podkonstrukcji do montażu siatki cięto-ciągnionej.

Czy masz jakieś pytania?

Chętnie Ci pomożemy:
Doradztwo techniczne

TWÓJ ZESPÓŁ EKSPERTÓW DS.
WSPARCIA I SPRZEDAŻY

Telefon: +48 880 090 352
Mail: architektura@imperfectly.pl

IMPERFECTLY
ODDZIAŁ SIATKI ELEWACYJNE
Siatka architektoniczna
Saneczkowa 19 c
43-300 Bielsko-Biała