PONADCZASOWA ELEGANCJA

Ekskluzywny wystrój wnętrz z architektonicznej siatki stalowej

Wewnętrzne zastosowania architektonicznej siatki

W architekturze wnętrz siatka metalowa, dzięki swojej otwartej strukturze, pozwala uzyskać imponujące metaliczne widoki o indywidualnej estetyce. Interakcja struktury powierzchni, odbicia światła i efektów kolorystycznych oferuje planistom i architektom różnorodne możliwości połączenia niezwykłego projektu pomieszczenia z niezawodną funkcjonalnością. Dzieje się tak dlatego, że wysokiej jakości materiał spełnia jednocześnie wszystkie wymagania dotyczące trwałości i bezpieczeństwa, które zostały ustalone w szczególności dla przestrzeni publicznych. Czy to w wypukłych, czy wklęsłych falach, w napinanych panelach czy w kasetach – architektoniczna siatka druciana może prezentować swój niepowtarzalny efekt na dużych powierzchniach, ale także w najmniejszym pomieszczeniu.

Nowe formy ekskluzywnej aranżacji wnętrz

Z siatką drucianą możesz ulepszyć swoje pomieszczenia nie tylko optycznie, ale także stworzyć stylową, reprezentacyjną atmosferę , dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału i perfekcyjnemu wykonaniu. Szeroka gama oczek grubych i drobnych, elastycznych i sztywnych , a także wiele różnych możliwości montażu oferują nowe możliwości dla indywidualnych projektów i ekskluzywnych koncepcji projektowych. Samonośne, definiujące przestrzeń projekty mogą być również realizowane przy użyciu siatki drucianej ze stali nierdzewnej, jako duże konstrukcje na ścianach i pod sufitami.

Siatka druciana wpisuje się w architekturę każdego pomieszczenia i nadaje mu ponadczasowej elegancji, o wyrazistym charakterze. Błyszcząca powierzchnia w połączeniu z odpowiednim oświetleniem sztucznym lub normalnym światłem dziennym tworzy ciekawe struktury i refleksy : Idealne rozwiązanie w reprezentacyjnych pomieszczeniach, takich jak opery czy centra kongresowe, ale także jako okładziny ścian lub klatek schodowych w budynkach użytkowych wszelkiego rodzaju.

W skrócie: zalety pokrycia ścian i sufitu stalową siatką architektoniczną

Ekskluzywne pokrycie ścian malowaną siatką drucianą ze stali nierdzewnej

Ekskluzywne pokrycie ścian malowaną siatką drucianą ze stali nierdzewnej | © Bruno Klomfar

Siatka architektoniczna Imperfectly oferuje ponadczasową elegancję, jest niezwykle trwała i stanowi ozdobę każdego wystroju wnętrza, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim oświetleniem.

Osłona sufitowa wykonana z siatki architektonicznej dla poprawy akustyki.

Osłona sufitowa wykonana z siatki architektonicznej Imperfectly dla poprawy akustyki. | © Wolfgang Rudolf

Nasza architektoniczna siatka stalowa idealnie nadaje się jako pokrycie ścian i sufitów w celu optymalizacji akustyki pomieszczeń. Struktura architektonicznej siatki stalowej rozprasza dźwięk w najróżniejszych kierunkach, a także służy jako wysokiej jakości nośnik materiałów akustycznych.

Pokrycie ścian architektoniczną siatką drucianą w celu ochrony urządzeń technicznych.

Pokrycie ścian architektoniczną siatką drucianą w celu ochrony urządzeń technicznych.

Stalowa siatka architektoniczna  idealnie nadaje się do przykrywania urządzeń technicznych. Oferuje optycznie imponującą powierzchnię i jest wystarczająco wytrzymały, aby chronić wrażliwy sprzęt przed wpływami mechanicznymi.

Półprzezroczysty wygląd sufitu pokryty siatką drucianą | © Fabryka Rambert

Półprzezroczysty wygląd sufitu pokryty siatką drucianą | © Fabryka Rambert

Instalacje techniczne, takie jak instalacja wentylacyjna czy tryskaczowa, można bez problemu łączyć z architektonicznymi siatkami stalowymi, nie ograniczając ich funkcji. Swobodny przekrój tkaniny siatkowej gwarantuje doskonałe funkcjonowanie instalacji technicznej. Możemy dostosować część siatki architektonicznej, która jest otwarta, zgodnie z wymaganiami projektu.

Przykład integracji koncepcji oświetlenia.

Przykład integracji koncepcji oświetlenia.

Elementy architektonicznej siatki stalowej można odpowiednio pominąć przy integracji oświetlenia lub instalacji technicznej. Szczeliny są przez nas precyzyjnie pozycjonowane w elementach architektonicznej siatki  i opatrzone odpowiednią ramką.

Pokrycie ściany międzykondygnacyjnej wykonane z siatki drucianej ze stali nierdzewnej.

Pokrycie ściany międzykondygnacyjnej wykonane z siatki drucianej ze stali nierdzewnej.

Podobnie jak w przypadku elewacji, architektoniczną siatkę  można również rozciągnąć w obszarze ściany na dużych powierzchniach. Zapewnia to jednolity wygląd, a jednocześnie zmniejsza koszty konstrukcji nośnej i montażu np domów modułowych 19c

Zdejmowany system sufitowy z opadającymi elementami z siatki drucianej.

Zdejmowany system sufitowy z opadającymi elementami stalowej siatki architektonicznej.

Architektoniczna stalowa siatka  może być płaska lub falista, naciągnięta lub podzielona na usuwalne elementy. Rozwiązanie montażowe dostosowujemy indywidualnie do wymagań projektu pokrycia ściany lub sufitu.

Okładzina ścienna wykonana z kwadratowych elementów ramowych z nierdzewną siatką architektoniczną

Okładzina ścienna wykonana z kwadratowych elementów ramowych z nierdzewną siatką architektoniczną

Siatka architektoniczna wykonana ze stali nierdzewnej jest niepalna, dzięki czemu spełnia najwyższe wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

To również może Cię zainteresować

Siatka architektoniczna

Tak wielopłaszczyznowa jak sama architektura, tak wielopłaszczyznowe są również nasze rodzaje stalowych siatek architektonicznych.

Czytaj

Rozwiązania montażowe

Do optymalnego mocowania opracowaliśmy znormalizowane mocowania i jesteśmy ich pewni.
Mamy również odpowiednie rozwiązanie dla Twojego projektu siatki architektonicznej.

Czytaj

Obsługa projektów

Nasza firma na każdym etapie projektu towarzyszy Państwu jako wszechstronny doradca. Od pierwszego pomysłu poprzez prezyzyjne lanowanie, aż po montaż i wszystko zgodnie z harmonogramem.

Czytaj

Czy masz jakieś pytania?

Chętnie Ci pomożemy:
Doradztwo techniczne

TWÓJ ZESPÓŁ EKSPERTÓW DS.
WSPARCIA I SPRZEDAŻY

Telefon: +48 880 090 352
Mail: architektura@imperfectly.pl

IMPERFECTLY
ODDZIAŁ SIATKI ELEWACYJNE
Siatka architektoniczna
Saneczkowa 19 c
43-300 Bielsko-Biała