Lamele zatrzaskowe Lamel Clad

Wykonane z drewna i aluminium, nasze lamele zatrzaskowe do ścian, sufitów, fasad i przesłon.

Lamele zatrzaskowe

Lamele zatrzaskowe to ukryty, liniowy system lameli do ścian i sufitów akustycznych. System składa się z profilowanych lameli drewnianych lub aluminiowych oraz szyn montażowych z fabrycznie zamontowanymi klipsami i podkładem akustycznym.

Nasz system zatrzaskowych lameli drewnianych i aluminiowych Lamelclad został zaprojektowany, aby zminimalizować czas i koszty montażu bez uszczerbku dla jakości i trwałości. Wykorzystując  systemowe klipsy, wsporniki dystansowe i maty akustyczne lamele można po prostu zatrzasnąć, aby uzyskać trwałą i atrakcyjną formę.

Zatrzaskowe lamele Lamelclad Cedr Kanadyjski

Jak to działa

Lamelclad jest typowym produktem z półki, nasz system lameli zatrzaskowych to opatentowany system lameli akustycznych, który można w dużym stopniu dostosować do własnych potrzeb. Nasze listwy zatrzaskowe, znane z unikalnego, opatentowanego połączenia zaciskowego, umożliwiają szybki i łatwy montaż przy użyciu łat drewnianych lub aluminiowych w różnych rozmiarach i profilach.

Specjalnie zaprojektowany rowek w tylnej części listew stanowi połączenie listwy z klipsem. Klipsy te są dostarczane jako wstępnie przymocowane do szyn montażowych zgodnie ze specyfikacją i można je szybko zamontować na miejscu przed ostatecznym zamontowaniem lameli.

Lamele zatrzaskowe Lamelclad klips montażowy

Unikalne połączenie
na zatrzask

Nasze opatentowane zatrzaskowe połączenie zapewnia solidne mocowanie lameli z zaciskami szyn montażowych. Połączenie to zapewnia szybki montaż z całkowicie ukrytym mocowaniem.
Zaciski montowane są fabrycznie i wstępnie rozmieszczone na szynie montażowej. Zapewniamy różne szyny i rozmieszczenie klipsów w zależności od zastosowania.
Elastyczność naszego systemu pozwala na wykonanie włazów, a nawet ukrytych drzwi, bez zakłócania liniowych tekstur ścian i sufitu.

Lamele z litego drewna w różnych wykończeniach

Tekstura, ciepło i niepowtarzalność naturalnego drewna wnoszą szlachetność i piękno do przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Listwy zatrzaskowe można wykonać z naszej gamy gatunków, w tym z dębu amerykańskiego, cedra kanadyjskiego, Meranti i innych . Nasza różnorodność powłok gwarantuje również osiągnięcie idealnego wykończenia Twojego projektu.

Zatrzaskowe lamele elewacyjne lamelclad
Drewnopodobne panele aluminiowe

Drewnopodobne panele aluminiowe

Dla wszystkich profili aluminiowych oferujemy opcje wykończenia drewnopodobnego. Zapewniając estetykę naturalnego drewna, jednocześnie wykorzystujemy mocne strony aluminium, w tym grupę 1 i niepalną klasę ogniową.

Drewnopodobne wykończenie to najbardziej realistyczna, ognioodporna alternatywa dla naturalnego drewna, wymagająca niewielkiej lub żadnej konserwacji. Dzięki temu możesz spędzić więcej czasu ciesząc się ciepłem i pięknem drewna, nie martwiąc się o jego konserwację.

Popraw akustykę pomieszczeń

LamelClad daje możliwość poprawy akustyki każdej przestrzeni. Stosując akustyczne panele podkładowe do systemu, można uzyskać lepszą akustykę, jednocześnie eliminując potrzebę tynkowania i malowania ściany lub sufitu za lamelami.

Wszystkie podkłady akustyczne przycinamy wstępnie do określonego rozmiaru, aby można je było szybko i sprawnie zainstalować. Jeśli Twój projekt ma określone wymagania akustyczne, porozmawiaj z jednym z naszych specjalistów ds. drewna, aby uzyskać poradę i wskazówki dotyczące naszej pełnej gamy oferty materiałów wyciszających.

Ściana akustyczna Lamelclad

Szeroki zakres zastosowań

Nasz system jest niezwykle wszechstronny i znajduje zastosowanie w bardzo różnych projektach.
LamelClad pozwala na pełną kontrolę nad projektem dzięki szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i konfiguracji rozstawu oraz możliwości mieszania kształtów i rozmiarów w celu stworzenia unikalnych tekstur. LamelClad to wszechstronny produkt pozwalający uzyskać większą elastyczność w projektowaniu.
Zobacz szczegóły montażu

Często zadawane pytania

Tak, system i komponenty są wykonane z metali o wysokiej trwałości i niskiej korozji. Materiały i wykończenia listew mają różną klasę trwałości, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy określone wykończenie posiada ocenę zewnętrzną.

Współczynnik NRC (współczynnik redukcji szumów) Lamelclad zależy od użytego podkładu i tego, co znajduje się za systemem. Jeśli używasz podkładu akustycznego o grubości 7 mm i wgłębienia na kołki o średnicy 90 mm z tyłu, ocena będzie wynosić około 0,4, ale jeśli umieścisz jako podkład kilka dodatkowych mat akustycznych 50 mm, NRC wzrośnie do około 0,93.

Ponieważ nasz system jest w pełni konfigurowalny, cena zależy od ilości metrów kwadratowych, zastosowanych profili, wykończenia, odstępów itp. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się z nami i podaj specyfikację projektu.

Posiadamy specjalną szynę montażową i zacisk łączący nasz system ze standardowymi systemami sufitów podwieszanych.

Nasz system umożliwia budowę ekranów i ścian wolnostojących. Umożliwia budowę ścian, które są widoczne z obu stron. System Lamelclad wykorzystuje tą samą zasadę systemu zatrzaskowego i zapewnia szybki i łatwy montaż.

Zapytania

Nasi klienci są w centrum każdego projektu, a naszym zadaniem jest dostarczenie całości systemu w najdrobniejszych szczegółach.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty Lamelclad, skontaktuj się z nami.