Aluminiowe profile elewacyjne

Systemowe profile aluminiowe do montażu okładzin elewacyjnych.

Profile aluminiowe pasujące do standardowych podkonstrukcji elewacji i do stosowania w połączeniu z gamą konsoli.

Systemy fasad wentylowanych zyskują coraz większe znaczenie na rynku zewnętrznych materiałów wykończeniowych. Elementy profilowe różnego typu stosowane są jako ramy i tworzą tzw. system podkonstrukcji. Profil elewacyjny jest integralną częścią systemu elewacyjnego. Wykonany jest z aluminium lub stali ocynkowanej o grubości od 1,2 mm do 2 mm. Podczas montażu systemów elewacyjnych zwykle stosuje się profile w kształcie litery L, U, C, T i Z.

PROFILE ALUMINIOWE DO SYSTEMÓW ELEWACYJNYCH.

Profil  T – standardowy profil  z powierzchnią czołową 80 mm, 100 mm i 120 mm do zastosowań pionowych i poziomych, zwykle stosowany w miejscach połączeń paneli.

Aluminiowe profile elewacyjne T

Profile elewacyjne T , stosowane w systemach fasad wentylowanych, umożliwiają zastosowanie jako materiałów okładzinowych kaset metalowych, blach falistych, kompozytowych kaset aluminiowych, płyt kompozytowych Alucobond, Etalbond, Stacbond, HPL, płyt Trespa, Rockpanel, gresu porcelanowego, płyt włókno-cementowych, płyt cementowych. Profil w kształcie litery T wykonany jest z wysokiej klasy aluminium. Profil ten montowany jest w lekkiej konfiguracji pionowej za pomocą odpornych na korozję śrub lub nitów zrywalnych bezpośrednio do konsoli.

W przypadku łączenia paneli elewacyjnych profil T 100×50 mm zapewnia prawidłowe połączenie dla większości typów systemów elewacyjnych, w odniesieniu do powierzchni stykającej się z panelem oraz szczeliny dylatacyjnej pomiędzy stykającymi się panelami. Standardowe profile T, które dostarczamy to 100x50x2 mm, w przypadku niestandardowych profili T prosimy o kontakt z działem technicznym.
W zależności od rodzaju systemu i zastosowania, do geometrii T i L można dodać dodatkowe profile poziome, aby spełnić wymagania projektu. W przypadku projektów, w których elewacja ma wyraźną fugę, profile T można malować proszkowo i anodować.

Teownik jest niezbędny do montażu w systemie zawieszkowym. Stanowi on podparcie dla wieszaków, za pomocą których można zawieszać okładziny takie jak panele kompozytowe. W połączeniu z konsolą zapewnia on regulację ±20mm.

Profil L – standardowy profil z powierzchnią czołową 40, 50 i 60 mm do zastosowań pionowych i poziomych, zwykle stosowany jako podpora pośrednia w systemach elewacyjnych.

Aluminiowy profil elewacyjny L
Systemowy aluminiowy profil elewacyjny L

Większość standardowych systemów ram pomocniczych fasad jest zwykle projektowana przy użyciu pionowych szyn w geometrii T i L. W przypadku podpór pośrednich standardowy profil L 60×40 jest wystarczający dla większości typów elewacji, w odniesieniu do powierzchni styku z panelem. Aluminiowe profile elewacyjne L można również stosować w miejscach łączenia paneli, gdzie wymiar 40 mm jest wystarczający do podparcia paneli. W sprawie niestandardowych profili L prosimy o kontakt z działem technicznym. W zależności od rodzaju systemu i zastosowania, do geometrii T i L można zastosować dodatkowe profile poziome, aby spełnić wymagania projektu. W przypadku projektów, w których fasada ma wyraźną fugę, profile L można malować proszkowo i anodować. Profile T i L można wykorzystać dla budowy konstrukcji podbitek i sufitów.

Profil Ω –  Omega, służy do zamocowania paneli kompozytowych lub stalowych w systemie zawieszanym. Profile Omega stosowane są w systemach mocowanych do czoła, gdzie strefa mocowania okładziny jest mniejsza niż 50 mm. Profile Omega są często stosowane w miejscach łączenia paneli. Profile Omega można również wykorzystać do podparcia dwuwarstwowych systemów poziomych i pionowych. Profile aluminiowe Omega można przymocować z powrotem do profili pionowych w poziomie, aby umożliwić punkty mocowania pionowych paneli elewacyjnych.

Aluminiowy profil Omega
Aluminiowy profil elewacyjny Omega

Profil Z – zwykle stosowany w systemach mocowania czołowego z wąską strefą mocowania mniejszą niż 50 mm. Profile Zet stosowane są w miejscach pośrednich i na połączeniach narożnych. Profile Zet można wykorzystać do podparcia dwuwarstwowych systemów poziomych i pionowych.

Aluminiowe profile elewacyjne Zet
Aluminiowe profile elewacyjne Zet