Lamele zatrzaskowe Lamel Clad

Wykonane z drewna i aluminium, nasze lamele zatrzaskowe do ścian, sufitów, fasad i przesłon.

Ekrany i ścianki zatrzaskowe

Ekrany i ścianki zatrzaskowe zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić czysty, liniowy produkt, który jest eksponowowany na 360 stopni. Nie mający sobie równych na rynku, otwarty system listew może być wykonany z drewna lub aluminium jako wypełnienie balustrady lub wolnostojący ekran.

Ekrany i ścianki wolnostojące z lameli drewnianych i aluminiowych

Jak to działa

Ekrany i ścianki zatrzaskowe składają się z szyn montażowych, klipsów i profili drewnianych lub aluminiowych. Podstawa klipsa jest fabrycznie zamontowana na szynie montażowej w określonych odstępach.
Połączenie zatrzaskowe obejmuje przycisk przymocowany z tyłu lub na końcach listwy, który zatrzaskuje się bezpiecznie w podstawie klipsa.
W projekcie uwzględniono zmienność lokalizacji oraz ruchy budynku i temperatury, przy czym górny wspornik jest zamocowany na stałe, a dolne wsporniki mogą się przesuwać. Konstrukcja szyny umożliwia łatwe mocowanie do dowolnego podłoża, dając instalatorowi możliwość regulacji wejścia/wyjścia w zakresie do 10 mm.

Niewidoczny system mocowania balustrad

Zaprojektowany z myślą o wytrzymałości

Profile Lamelclad na zatrzask doskonale sprawdzają się jako wypełnienia balustrad, spełniając wymagania bezpieczeństwa jak również podnoszą walory wizualne.

Szczegółowy projekt i solidna konstrukcja pozwalają na duże rozstawy profili pomiędzy mocowaniami, które mogą być również niewidoczne, co zapewnia czysty i niezakłócony projekt w zakresie 360 ​​stopni.

System zaprojektowano tak, aby zostały spełnione wymagania dotyczące dużych obciążeń.

Szerokie zastosowania

Architektoniczne elementy przestrzenne można łatwo osiągnąć za pomocą ekranów Lamelclad. Ich elastyczna konstrukcja i mocne łączenia umożliwiają projektowanie imponujących, wielofunkcyjnych przestrzeni. Można je wykorzystywać do szeregu zastosowań, takich jak:

  • Ekrany wolnostojące
  • Przegrody biurowe
  • Wypełnienia balustrad
  • Barierki schodowe
  • Ekrany fasadowe
Przesłony słoneczne lamelclad
przestrzenne ekrany wolnostojące

Funkcje ekranów wolnostojących

Stwórz niestandardowy drewniany ekran za pomocą naszego konfigurowalnego systemu LamelClad wymagającego minimalnej liczby elementów mocujących, aby stworzyć wspaniałe wolnostojące ekrany bez zakłóceń wizualnych.

Nasze wykończenie w drewnie lub aluminium idealnie nadaje się do zastosowań, w których określony rozmiar ekranu nie jest możliwy w przypadku drewna lub gdy wymagana jest niepalność. Listwy aluminiowe umożliwiają stosowanie większych długości i rozpiętości pomiędzy mocowaniami, są niepalne i nie wymagają konserwacji.

Szeroki zakres zastosowań

Nasz system jest niezwykle wszechstronny i może być stosowany w różnorodnych zastosowaniach

Dane techniczne Lamelclad

Specyfikacje techniczne

Poniżej znajdziesz szczegóły techniczne naszych ekranów zatrzaskowych, w tym profile i gatunki/wykończenia łat drewnianych i aluminiowych.

Często zadawane pytania

Ekrany zatrzaskowe są przeznaczone do stosowania jako wypełnienie barierowe, odpowiednie do zastosowań wymagających wytrzymałości balustrady i konstrukcji otwartych listew, natomiast listwy zatrzaskowe to system listew akustycznych do pokrycia ścian i sufitów.

Głównym czynnikiem stojącym za projektem ekranów zatrzaskowych jest przejście od liniowej powierzchni akustycznej używanej do tworzenia tekstury na ścianie do otwartego systemu listew stanowiącego część wypełnienia balustrady lub bariery.
Dwa kluczowe aspekty projektu to odstęp między łatami, ponieważ w przypadku wypełnienia, odstęp między łatami nigdy nie powinien przekraczać 125 mm (zalecamy 120 mm) wraz z szerokością łat. Rozmiar łaty wpływa na właściwości wypełnienia, ponieważ wymagane są głębsze sekcje. Kolejna kwestia dotycząca wymiarów konstrukcyjnych obu systemów. Są one różne i należy je uwzględnić w projekcie.

Ekrany zatrzaskowe on są o około 15-25% droższe niż lamele zatrzaskowe.

Tak, chociaż zależy to od wielkości projektu, zwłaszcza gdy wymagane są profile aluminiowe i czas realizacji może wynieść 12–16 tygodni. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

W zastosowaniach, w których wymagany jest otwarty system listew i który musi wytrzymać dodatkowe obciążenie osób mających bezpośredni kontakt z listwami, a dokładniej, jako wypełnienie balustrady lub ekranu, preferowaną opcją byłaby wysoka nośność ekranów zatrzaskowych. Ekrany zatrzaskowe nie mają rowka, zaprojektowane są tak, aby były widoczne ze wszystkich stron.

Nasz ekran wolnostojący był prostym systemem spełniającym podstawowe funkcje.
Nasz nowy produkt z ekranem typu zatrzaskowego stanowi ulepszenie systemu ekranów wolnostojących, dzięki czemu można je łączyć ze sobą, szybciej instalować i oczywiście zapewnia wytrzymałość bariery.